Świetliki dachowe

Oferowane przez firmę MAGO-BUD świetliki dachowe z aluminium i poliwęglanu są lekkie, ciepłe i trwałe. Zastosowanie świetlików jest bardzo dobrą inwestycją, pozwalają one bowiem na odpowiednie doświetlenie pomieszczeń światłem naturalnym, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza w budynkach, w których nie ma możliwości zamontowania okien. Mając również na uwadze stale rosnące ceny nośników energii oraz ocieplenie klimatu, świetliki spełniają także funkcje docieplenia tych pomieszczeń.

Duża różnorodność wymiarów pozwala nam dopasować się do każdej konstrukcji dachu i zamontowanie świetlików praktycznie na każdym etapie budowy. Świetliki wykonujemy w konstrukcji samonośnej aluminiowej, stalowej lub stalowo/aluminiowej. Konstrukcja aluminiowa świetlika może być surowa, lakierowana na dowolny kolor wg palety RAL (ok. 256 kolorów) lub anodowana, konstrukcja stalowa dodatkowo może być ocynkowana. Jako wypełnienie stosujemy poliwęglan wielokomorowy w grubościach 6-32mm lub poliwęglan lity w grubościach od 2mm.

Świetliki dachowe można wyposażyć w dodatkowe elementy takie jak: klapy do przewietrzania, klapy dymowe (oddymiające), instalację odgromową. Klapy mogą być w pełni zautomatyzowane po zastosowaniu centralki pogodowej z czujnikami np. wiatru, deszczu, zmierzchu, temperatury.

W naszej ofercie znajda Państwo trzy podstawowe kształty świetlików:
  • Świetliki dachowe łukowe - są najczęściej wybieranym kształtem przez Inwestorów ze względu na to, że bardzo dobrze przenosi obciążenie. Świetlik łukowy można wykonać o rozpiętości do 6,20m w konstrukcji samonośnej aluminiowej lub stalowej bez stosowania dodatkowych podpór . Mają one stosunkowo mały ciężar własny i można je stosować nawet na płaskim dachu. Przy większych rozpiętościach można w ściance szczytowej wykonać element uchylny który pełni funkcję wyłazu dachowego.

  • Świetliki dachowe dwuspadowe - zaletą świetlików dwuspadowych jest możliwość zastosowania płyt poliwęglanowych o dowolnej grubości nawet przy małych rozpiętościach świetlika, a więc spełnić wymagania izolacyjności termicznej i własności p-poż. Można je stosować nawet na płaskim dachu, a ich kształt nie pozwala na gromadzenie się śniegu na połaciach świetlika .Ten wariant dają również możliwość ograniczenia bezpośredniego nasłonecznienia w ten sposób, że w połaci północnej stosuje się płyty bezbarwne, a w połaci południowej płyty z warstwą pochłaniającą promieniowane podczerwone lub płyty mlecznobiałe.

  • Świetliki dachowe jednospadowe - zaletą świetlików jednospadowych jest możliwość ich stosowania na dachach o dużym spadku. Przy tego rodzaju świetlikach możemy wykorzystać istniejącą konstrukcję dachu.